O nás

Odjakživa na našem dvoře zastupovalo první místo plemeno NO, který hlídal rodinný dům, hlídal členy rodiny a především byl společníkem. V polovině dubna roku 2004 nás náhlým odchodem zarmoutil tenkrát německý ovčák Andy ve věku 11 let.

Myšlenka pořídit si středoasijského pasteveckého psa se objevila ze strany Martina Uhroviče ( imu ). Kdyby také nebyla fena Arka Veroničin Dvůr, snad bychom do dnešního dne o tomhle krásném plemeni nic nevěděli. Říká se, že když už máte středoasiata, tak u jednoho nikdy nezůstanete. A to taky platilo.

Na začátku ledna roku 2005 jsme si přivezli krásné štěňátko ve věku 3,5 měsíce jménem Brutus Tengzi Chau. Tenkrát jako neznalci všeho co se týká výstav a konkurence, jsme se rozhodli kvůli rodokmenu Brutuse zkusit nejednu výstavu psů. Postupem času měl na kontě úspěchy i neúspěchy a my zjistili co všechno vystavování obnáší. Vyzkoušení i takzvaného Junior Handlingu bylo úspěšné,  i když velmi náročné kvůli Brutusové tvrdohlavosti nechtít běhat v kruhu.

Jak už tady bylo psáno, u jednoho asiata jsme opravdu nezůstali. Začátkem roku 2007 přibyla na náš dvůr krasavice jménem Erkana MIA&MIA. Dnes říkáme, že jsme měli šťastnou ruku. O pár měsíců později znovu přibyla fenka jménem Lurdes Akmenu Gele, kterou máme společně s první středoasiatkou Arkou na dvorku u rodičů.

Naše účast na výstavách se zdvojnásobila. Jen tu byl problém, jak dostat všechny do auta a dopravit na výstaviště. Jedno řešení tu bylo. Brutus, který už získal šampióna Slovenska se musel vzdát těchto krásných výletů a nechat přednost fenkám, které teprve měli šanci něco získat. Občas ho vezmeme na klubovou výstavu, ale myslíme,  že našemu „Bájuškovi“ to bohatě stačí.

Úspěchů Erkany si nesmírně vážíme, už jen proto, že se takový výběr šťěněte a následně zdravého dospělého jedince nepodaří vždy. Stručně řečeno, bereme všechny stejnou mírou, ať už je ten šampión nebo ten průměrný, pořád jsou to naši středoasiati se skvělou povahou. Zkrátka kdo miluje svého psa , musí milovat i jeho blechy.

IMU service – dlouholetý osvědčený dodavatel náhradních dílů dávkovacích čerpadel OBL a dílů nerezových potravinářských nádrží.Kosmetický salón Mona Kosmetika Vás zve do provozovny v Lužicích u Hodonína.Comments are closed.